Momentálně nemáme žádná koťátka, další budou někdy okolo dubna / května 2024.




Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice HOKAMI, CZ v sekci koťat.
Chovám exotické a perské kočky.


Tato dvě plemena se liší pouze délkou srsti. Mají stejný standart a je povoleno je křížit mezi sebou. Takové křížení je k jejich prospěchu. Perská koťata mají kvalitnější a hustší srst, stejně dlouhou jako čisté perské kočky, někdy i delší. Exotická koťata mají zase z perských předků krásná klenutá čela, srst mají krátkou, hustou, plyšovou. Obě plemena mají stejné povahové vlastnosti, bez ohledu na délku srsti. Jsou to milé, přítulné kočky, které nešplhají nikde po výškách, mají rády klidný život v přítomnosti svého člověka, ke kterému se moc rády přitulí. Obavy, že perské kočky po exotických předcích mají krátkou srst jsou opravdu zbytečné. Velkým příkladem, který vyjadřuje vše, je kocour NÁRODNÍ VÍTĚZ, Evropský champion Bárny Tabby Mág Hokami.CZ, JW (viz.sekce kocouři). Než se rozhodnete, kterou variantu zvolit, jestli perské nebo exotické kotě, je třeba důkladně zvážit, kolik můžete věnovat času údržbě srsti. Perské koťátko je třeba denně učesat, aby nebylo zacuchané a hlavně, aby bylo v dospělosti na česání zvyklé. Pečlivě česaná perská kočička je nádherná a atraktivní, krásná dlouhá srst je pak odměnou. Každý však nemá tolik času, potom na údržbu je snadnější kotě exotické, které se také musí česat, avšak stačí to 1x za týden. Proto je třeba zvážit své časové možnosti a také schopnosti.

Koťátka jsou pro mě malá miminka, věnuji jim stejnou péči jako malým dětem. Vyrůstají se svojí maminkou v rodinném kruhu až do věku 3 měsíců, někdy i déle. Kočičí miminka znají chod domácnosti, televizi, radio, vysavač. Jsou zvyklá na koupání, česání a fénování. Velice ráda se mnou leží v posteli. Jsou naučena chodit na kočičí toaletu.

Při odchodu do nového domova (to je po dvanáctém týdnu věku) jsou naočkovaná a odčervená. Ke každému koťátku dostane nový majitel kupní smlouvu, průkaz původu, očkovací průkaz a kopii testů rodičů na PKD. (PKD je genetické onemocnění ledvin, cysty na ledvinách). Tímto onemocněním trpí zejména perské a exotické kočky, ale i britské. Dřive chovatelé o tomto onemocnění nevědeli, ani se u nás netestovalo. Nejvíce se vyskytovalo u dovezených jedinců. V Americe se prováděly testy mnohem dříve, pozitivní jedinci byli prodáváni k nám, ale i do sousedních zemí. Spoléhalo se na to, že se tu netestuje. Téměř v každé starší chovatelské stanici se toto onemocnění vyskytovalo. V současné době není problém nechat udělat test. I u nás jsou některé kočky PKD pozitivní, ale všem je více jak 10 roků, dávno neodchovávají potomky, užívají si zaslouženého kočičího důchodu. Všechna mladá zvířata jsou již testovaná a jsou PKD NEGATIVNÍ, včetně těch dovezených.

Po výběru a zamluvení koťátka je nutné zaplatit 1/3 kupní ceny zálohu. V případě neuskutečnění odběru, je záloha NEVRATNÁ. Naše chovatelská stanice odchovává pouze koťata s PP. Cena kotěte na mazlíka je rozdílná od ceny koťátka určeného k chovu a na výstavy. U kotěte na mazlíka bude v PP vyznačeno razítko z plemenné knihy koček Českého svazu chovatelů "BEZ OPRÁVNĚNÍ K CHOVU".

Novému majiteli bude také předán stručný popis, jak se o koťátko starat a velice ráda všem poradím po celou dobu života kočičky, samozřejmě v připadě zájmu nového majitele. Zkrátka udělám vše, aby malému miminku nic v novém domově nechybělo.

Poslední rada na závěr: NEKUPUJTE SI VE VLASTNÍM ZÁJMU KOTĚ BEZ PP. Koupíte si kotě bez záruky, co vám z něho vyroste a budete to mít doma nejméně 10-12 let.

V případě zájmu o koťátko mě prosím kontaktujte na tel. 604 147 257, nebo na mailovou adresu m.hokami@seznam.cz. Upřednostňuji však telefonickou domluvu.

Já a moje kočičky se budeme moc těšit na nové pánečky, kteří by rozšířili naší velkou partu HOKAMÁČKŮ.