Novinky   Kocouři Kočky Koťátka Důchodci Odchovy  
O nás   Výstavy Vzpomínáme Pejsci Mazlíci Odkazy   Kontakt
                 

2011
 

Poslední výstavou v letošním roce, byla MVUK v Olomouci. Této výstavy se zúčastnili pouze dva Hokamáčci. Jewel Silver ostřílený výstavní mazák a malá exotická Ensy.

Jew si opět provětral ve velké konkurenci kocourů svůj kožíšek. Málá Ensy si také ve velké konkurenci koťat po oba dny vybojovala nominaci do BIS. Je to velký úspěch!

Oběma majitelům moc děkuji za závěrečnou reprezentaci.

Olomoucí Hokamáčci v tomto roce ukončili svou výstavní karieru. Přeji jim i všem jejich páníčkům klidný konec roku, hodně dobrého jídla na talíři, krásné vánoce a dobrý start do roku 2012. A ještě to nejdůležitější pro všechny - pevné zdraví!

 

Poslední víkend v listopadu se konala MVUK v Lysé n. Labem, kterou pořádala ZO Praha západ. V průběhu těchto dvou výstavních dnů zúčastněným Hokamáčkům lezly oči z důlků. Nestačili jsme se divit ani my, páníčkové. Sobotní posuzování proběhlo celkem bez problémů, závěr výstavy však vypadal, že bude půlnoční akcí. Ale kdo si počká, ten se dočká! Výsledek pro naše čičiny Hokami stál za to. V neděli jsme se nejen nestačili divit, ale vypadalo to spíše jako špatný sen. Ráno bylo vyvěšeno rozdělení zvířat k jednotlivým posuzovatelům, avšak těsně před posuzováním bylo vše najednou úplně jinak!!! Koťata byla ráno rozvržena velice rozumně, každý z 5 posuzovatelů, kteří dělali kat. 1, měl nějaké kotě. Při zahájení posuzování jsme najednou zjistili, že ranní rozpis, byl asi nějaký omyl. Přehazovaly se tam posuzovací listy, jen to svištělo. My staří výstavní harcovníci jsme okamžitě věděli, odkud fouká vítr. Ti noví, začínající vystavovatelé nechápali….. Kam se poděla stará výstavní etika? Ale přes veškeré „vypečené“ úpravy v rozpise, zvítězila spravedlnost a zdravý rozum….

Ale teď k výsledkům ...

SC. Jewel Silver tentokrát nemusel spát a po oba dny si vybojoval nominaci do BIS. Je to již výstavní mazák.

Poprvé na výstavě byla malá exotečka Ebonny Red Zig Zag. Bylo pro ní vše nové, ale zvládla to na 1. V sobotu si vybojovala nominaci do BIS, v neděli doplatila na přesouvací manévry….I tak je to pro ni krásný start do výstavní kariéry.

S Ebonnkou se zúčastnila ještě druhá spolubydlící u Mirky Křížové Yokie Summer Star, perská modře želvovinová bikolor s mramor. Ta v sobotu získala 3. titul CAC a získala tak titul champion. V neděli získala první titul na interchampiona CACIB. Děkuji paničce obou kočiček za výbornou péči a Mirko nedej se odradit!

Byla tu i sestřička Ebonnky, malá exotická Ensy cream Point Jarky Součkové. Ta si zopakovala obrovský úspěch z Pardubic. Po oba dny si vybojovala nominaci do BIS a po oba dny odešla z pódia s vítězným pohárem. 4x se zúčastnila výstavy, 4x zvítězila! Skvělý start k tomu, aby se svojí paničkou rozšířily řadu vystavovaných Hokamáčků. Na to, že obě začínají, byla Ensy skvěle připravena. Jaru, dík.

Další, veliký úspěch slavila, mladá, ale již zkušená naše černá tečka Black Point Jany Klierové.

Nejen, že po oba dny vyhrála v kategorii koťat 6-10 m., ale vyhrála v sobotu speciální soutěž želvovinových koček ze všech ras koček!!! Pointy již tradičně patří ke stálicím, které mi téměř na každé výstavě dělají velikou radost. Však také patří již zkušené, letité chovatelce, i když je její první exotickou kočkou. Změna bývá někdy pro dobro věci. Jani, přeji ti hodně elánu v chovu mých milovaných exoťáčků.Tímto úspěchem zakončila výstavní kariéru v kategorii koťat. Od příští výstavy se chystá porážet dospělé kočky. Pointy, s vervou do toho!

V sobotu se také zúčastnila již zasloužilá výstavní harcovnice exotická černě želvovinová bikolor s mramorováním GIC. Stasia Bubo Bubo Libušky Kittrichové. Ta mi udělala radost úplně NEJVĚTŠÍ!!! Ve svých 5 letech dokázala, že ještě není kočka na odpis, jak to někteří chovatelé praktikují. Získala titul na supremechampiona CACS, vybojovala si nominaci do BIS a nejen to! Porazila mladé kočky a vyhrála! Byla tak nejlepší kočkou kat. 1! Dohnala mě tak k slzám, jako hrachy. Libuško, moc ti děkuji za lásku a péči, kterou dáváš všem tvým kočkám, jak je vidět, u tebe kočky jen mládnou a ty s nima! Kéž by se tak měli všechny čičiny! Máš můj velký obdiv!!!

Poslední zúčastněnou Hokamačkou byla moje sladká Zolly. V sobotu získala titul CAC, v neděli také. Získala tak titul champion.

A nejen to, v neděli si vybojovala nominaci do BIS a po sobotním vzoru Stázky Lásky odešla také s vítězným pohárem. Na to, že teprve začala výstavní kariéru v dospělých kočkách, je to velký úspěch. Mám z tebe Zollčo radost.
    

Jak je vidět, Hokamáci se na výstavách neztratí, doufám, že jim to vydrží i v roce 2O12!

 

O víkendu 19. a 20.11 se konala MVUK v Pardubicích. Kočky z rodiny Hokami se jí opět zúčastnily v hojném počtu.

SC. Jewel Silver manželů Hanákových si v rámci dobré kondice vyjel na výlet provětrat kožíšek a vyspat se. Doma na to není čas. Ve výběru do nominace ho však porazil polský kocour s odznaky. Byl také krásný, prohrávat se také musí někdy umět. Aspoň se tam vyspal!

Sourozence, tečkovanou Pointy Jany Klierové a našeho velkého chlupáče Bárnyho dali pořadatelé po oba dny k jednomu posuzovateli. Takže na nominaci měl šanci pouze jeden.

Přesto, že někteří posuzovatelé neměli kotě žádné, nebylo možné je dát každého zvlášť (byl to velký problém). Některé zkušené pořádající organizace rozložení koťat pečlivě zvažují, mají pak v BIS větší počet konkurence. Bohužel jiným je to fuk, co by se namáhali, klidně dají třeba všechna koťata k jednomu posuzovateli. Že klecné není zrovna levné, že to těm koťatům v podstatě není na nic, mohla by být zohledněna aspoň šance na nominaci. Ale to by se muselo nad tím přemýšlet a chtít vyhovět a to je někdy opravdu velice těžké!

Pro svoji nádherně dlouhou, hedvábnou srst byl nominován Bárny, který také po oba dny vyhrál ve své kategorii. Míša ho umí neskutečně krásně připravit! Míšo dík!

Premiérou byla tato výstava jak pro malou Ensy ceam Point, tak pro její paničku Jarku Součkovou z Prahy. Obě si však vedly na 1.

Ensy po oba dny byla nominovaná do BIS a po oba dny odešla z pódia vítězně s pohárem v kategorii koťat 3-6 měsíců. Je to skvělý start do výstavní kariéry, oběma přeji hodně štěstí.

Sue Ellen Míši Kašparové získala poslední titul CACS a stala se tak SUPREMECHAMPIONKOU. Sulinko, moc, moc gratuluji!!!


Největší radost mi udělala moje malá Zolly Sweet Princess,JW. Byla to její první výstava v dospělých kočkách. Nejen, že získala titul CAC, byla nominovaná do BIS, ale vybojovala si vítězství nejvyšší. Vyhrála v dospělých kočkách ve svém útlém věku BIS!!!

Zollynko, jsem moc ráda, že jsi zůstala doma!

Poslední společná fotečka před odjezdem ... !

 

SVĚTOVÁ VÝSTAVA KOČEK - POZNAŇ 2011

29. a 30.10 2011 se konala světová výstava v Poznani v Polsku.

Zúčastnili se jí 3 zástupci Hokamáčků.
V dospělých kocourech exotický červený bikolor s mramorováním GIC. Teddy Red Bear s Libuškou Kittrichovou. Získal nejvyšší titul CACE na supreme šampiona a zúčastnil se výběru do nominace na BIS. 
    
V kategorii koťat 6-10 měsíců se zúčastnili již známí sourozenci.
Perský černý mramorovaný bikolor kocourek Bárny Tabby Mág, JW a exotická tečkovaná černě želvovinová bikolorka Black Point, JW.
    
Bárnyho připravovala a jela s ním jeho druhá panička Míša Kašparová, s Pointy byla Jana Klierová. Bárny měl tak trochu smůlu, u dánského posuzovatele byl nominován také dánský kocourek ve stejné barvě, jen se lišil kresbou, byl tečkovaný.
Bárny se moc líbil, ale vždy je košile bližší, než kabát ….
Největší úspěch a velikou radost mi udělala exotická Pointy. Ve veliké konkurenci perských koťat si vybojovala nominaci! Nominace na SV je jako několika násobné vítězství v BIS na mezinárodní výstavě.

Velice si tohoto úspěchu považuji. Pointy jde ve stopách své mamči, která byla také na SV v Bratislavě nominována.

Všem zúčastněným moc děkuji za super reprezentaci.V polovině října se konala mezinárodní výstava 1.OK Praha v Kongresovém centru.
Této výstavy se zúčastnila moje nová černá kráska Vuvuzelka. Přesto, že je to mladá slečna, vzala si rázně k srdci citát „Přišla jsem, viděla jsem, zvítězila jsem“. Po oba dny jednohlasně obhájila vítězství v BIS v kategorii dospělých koček. V neděli tak získala titul INTERCHAMPION. Vuvuško gratulujeme ti!

Této výstavy se také zúčastnila moje druhá mladá slečna Agnesska. Po oba dny si vybojovala nominaci do BIS, získala titul CACIB a v neděli se stala INTERCHAMPIONKOU, stejně jako Vuvu. Také ti Agi gratulujeme.

Další kočičkou na této výstavě byla hokamačka Yoki paní Mirky Křížové, po oba dny získala titul CAC.

V kategorii koťat 6-10 měsíců se zúčastnili sourozenci, exotická puntíkatá kráska Black Point a malovaný kluk Bárny Tabby Mág.

Oba byli po oba dny nominováni do BIS a vždy o jeden hlas porazil Bárny svoji sestřičku. Je to hold mužský a je mohutnější. Oba mi dělají velikou radost!

 

24. září jsme se s našima hokamáčkama vypravili do rakouského Tullnu.
Zde moje exotická Agness  a černá perská Vuvu získaly první titul CACIB.
Avšak bombovní úspěch měla opět naše tečka. Vybojovala si vítězství v koťatech 6-10 měsíců v BIS. Je to tak skvělá průprava na světovou výstavu v polské Poznani, kam se se svojí paničkou chystá. Pointinko jsi hvězda!!!

.

V polovině září se konala MVUK v Ústí n. L.
Této výstavy se zúčastnila moje černá Vuvu, která po oba dny získala titul CAC a oba dny byla nominována do BIS.


Nejlepší kočkou této výstavy se opět po oba dny stala exotická hokamačka Orchidea Lily manželů Thinových. A že vyspěla do krásy dokazuje velký úspěch-po oba dny byla nejlepší zvíře kat. I ! V sobotu byla BOB 2 a v neděli vyhrála  CELOU VÝSTAVU!!! Děkuji za super předvedení.

Další, velice úspěšnou po oba dny byla exotická puntíkatá želvička Jany Klierové Black Point, která 2x získala vítězství v BIS v koťatech 6-10 měsíců. Bylo to tak již její 6. a 7. vítězství. Jani, dík za krásné předvedení.
    

I v Ústí se hokamáčkům opět dařilo!

První víkend v září se konala MVUK v Chodové Plané, kterou pořádala Karlovarská ZO.
Této výstavy se zúčastnil náš mladý kocourek Bárny.

V kategorii koťat 6-10 měsíců si vybojoval nominaci do BIS. Zvítězil jako nejlepší kotě 6-10 m., ale nejen to, stal se ve svém věku 7 měsíců NEJLEPŠÍM ZVÍŘETEM kategorie I !!! Porazil tak dospělého kocoura i kočku, následně pak byl v sobotu BOB 3 a v neděli BOB 2, to je druhé nejlepší zvíře celé výstavy. Byl to obrovský úspěch, který se jen tak nepovede. Míšo moc ti dík za SUPER přípravu!
    

Této výstavy se také zúčastnila moje stříbřitá Agness, která získala titul CAC a stala se tak šampionkou.

Dále se této výstavy zúčastnila moje nová černá kočička Vuvuzelka, získala titul CAC a vybojovala si nominaci do BIS.

Ani Sue Ellen Míši Kašparové nezahálela. Po oba dny obhájila vysoký titul na evropského šampiona a v sobotu si vybojovala nominaci do BIS.

Nejlepší kočkou této výstavy v neděli se stala opět hokamačka Orchidea Lily manželů Thinových. Liluško gratuluji!

Hokamáčkům se v Chodové Plané velice dařilo!

 

30. a 31. července 2011 se konala, jako každý rok touto dobou letní výstava ZO Praha 4/17 v pražské Stromovce.
Této výstavy se zúčastnilo  6 hokamáčků. Všichni byli opět velice úspěšní.

V sobotu dospělé kočky ve věku 10 měsíců a 14 dní vyhrála v BIS moje Agnesska a udělala mi tím velikou radost.  

V kočkách byla ještě nominována druhá hokamačka, Orchidea Lily manželů Thinových.

Dospělé kocoury vyhrál již letos po 8. SC. Jewel, jeho úspěchy jsou poslední dobou téměř pravidlem.


Koťata 3-6 m. vyhrál můj malý klučík Bárny o jeden hlas před vlastní sestrou Pointy.
    

Nominovaný byl i bráška Agnessky Amorek, ten však ve svém věku proti dospělému Jewelkovi neměl téměř šanci. Potěšující bylo, že dostal v BIS také 1 hlas.

Šestá kočička Hokami byla IC. Nancy Blue Fantasy Jarky Kulhánkové z Kolína. Obhájila titul na grandinterchampiona CAGCIB.

V neděli byly do BIS nominovány GIC. Sue Ellen  Míši Kašparové a opět  IC.Orchidea Lily, která ve výběru do BIS vrátila sobotní porážku moji Agnessce a v závěru výstavního víkendu vyhrála BIS v dospělých kočkách o jeden hlas před Sue Ellen.


Tak to má být, zdravá konkurence a každý si ukrojí kousek lákavého sousta. V dospělých kocourech si své sobotní vítězství zopakoval Jewel, již po 9. V koťatech, tentokrát již v kat. 6-10 m. opět zvítězil pruhovaný Bárny, je to tak jeho již 7. Vítězství v BIS. Bylo to opět o 1 hlas před jeho sestrou Pointy. Doufám, že na nějaké další výstavě mu Pointy tu porážku vrátí.

Byla to pro mne hezká výstava, počasí k nám bylo sice nevlídné, ale aspoň nebylo v hale velké vedro. Po oba dny končila kolem 17. hodiny, zkrátka nemělo to chybu!!!
Všem HOKAMÁČKUM moc gratuluji a jejich páníčkům děkuji za vzornou péči.

 

V červenci 23. a 24. 2011 se konala MVUK v Polském Těšíně.
Této akce se zúčastnila naše známá dvojka SC.Jewel Silver a CH. Ayleen Silver Gem.

Po oba dny si vedli velice úspěšně.
Jewel byl oba dny nominován do BIS, Ayleen také a v neděli si vybojovala vítězství v BIS v dospělých kočkách.

V neděli se tam konala soutěž perských a exotických koček, do které byli také oba nominováni. Malá 10 ti měsíční Ayleen, nejen že vyhrála v dospělých kočkách, ale ještě zvítězila v této speciální soutěži.

Ayleenko dík ti za tvůj raketový start do dospěláků. Jste s Jewelkem skvělá dvojka!!!

Dne 16. a 17.7. se konala MVUK v Ústí n. L.. Této výstavy se zúčastnili 3 Hokamáčci. 
Ayleen Silver Gem Hokami, JW a SC.Jewel Silver Hokami,JW oba manželů Hanákových.

Oba si po oba dny vybojovali titul a nominaci do BIS.
Ayleen kromě titulu CAC a nominace ještě vyhrála nejlepší kočku kat. I.

V kategorii koťat 3-6 m. se zúčastnila a po oba dny si vybojovala vítězství v BIS malá puntíkatá Black Pointy Jany Klierové. Těmito vítězstvími získala titul JUNIORWINNER a dohnala tak svého brášku Bárníka.


Všem třem Hokamáčkům moc gratuluji!

 

Koncem června se konala MVUK v Brně, kde náš malý Bárny Tabby Mág Hokami získal po oba dny vítězství v BIS v koťatech 3-6 měsíců a získal tak titul JUNIORWINNER ve věku 5 měsíců.

Barňásku, děláš nám velikou radost!!!

Dne 4.a 5. června 2011 se konala MVUK v Příbrami.
Tato výstava má již svoji dlouholetou tradici, bývá mezi kočkaři oblíbená.
Letos opět výstavní výbor ukázal, že má své lidi na pravém místě.
 Kočky HOKAMÁCI se jí zúčastnily v hojném počtu a také v hojném počtu obhájily svoji kvalitu.

GIC. Sue-Ellen Míši Kašparové po oba dny získala titul nejvyšší CACS a po oba dny byla nominovaná do BIS.

SC. Jewel Silver vybojoval po oba dny před nemalou konkurencí nominaci do BIS, kterou zakončil svým vítězství mezi dospělými kocoury.

Malá Ayleen Silver Gem JW., byla po oba dny nominovaná a v sobotu vybojovala své 6. vítězství v koťatech. Jewel i Ayleen patří manželům Hanákovým.

GIC. Florian Tiger manželů Thinových získal po oba dny titul CACS a v neděli byl nominován do BIS.

Malá Black Pointy Jany Klierové byla po oba dny nominována do BIS v koťatech 3-6 m. a po oba dny si vybojovala v počtu 5 koťat na BIS své vítězství.

Malý Bárny Tabby Mág, který je můj a Míši Kašparové si po oba dny v koťatech 3-6 m. vybojoval nominaci do BIS.

Moje malá stříbrná Agness Butterfly byla v neděli nominována do BIS, kterou v koťatech 6-10 o jeden hlas vyhrála před svojí také stříbrnou sestrou Ayllen.

Zlatou tečkou této výstavy byla moje IC. Uliss Jeane, také stříbrná, ale na této výstavě zlatá. Po oba dny byla nejlepší zvíře kat.I, v sobotu byl BOB 3, v neděli BOB 2.

Osm Hokamáčků na výstavě, každý byl úspěšný. Do BIS byla ještě nominována 4 koťata, kterým proudí v žilách také kus krve Hokamáků.

Byla to velká odměna za 30 let chovatelského úsilí, způsobila však spoustu závisti, nenávisti a  neslušných výrazů ze strany některých vystavovatelů. To je bohužel ta horší strana výstavního dění, ale jsme jen lidé a slušný člověk si udělá úsudek sám, neslušný se chová hůř než to zvíře.

Děkuji všem majitelům vystavovaných Hokamáčků za bezvadnou péči, přípravu a reprezentaci.

 

Dne 14. a 15. 5. 2011 se konala MVUK v Mostě, kterou, jako každý rok, pořádala ZO Litvínov.
Naše čičinky Hokami se jí zúčastnily v hojném počtu a svoji účast zakončily úspěšně nominací a vítězstvím v BIS.
V sobotu moje stříbrná IC. Uliss Jeanne získala titul CAGCIB a byla vítěznou kočkou kat 1 v BIS.
Můj malý klučík Bárny Tabby Mág byl vítězné kotě 3-6 měsíců. Velice úspěšně tak odstartoval svoji výstavní karieru.

Neděle v Mostu byla pro Hokamáčky ještě úspěšnější! Ic. Uliss Jeanne zvítězila v BIS v kočkách, Agness Butterfly byla vítězná v BIS v koťatech 6-10 m. a málá puntíkatá Black Pointy Jany Klierové (ch.s. Jesenia) získala vítězství v BIS v koťatech 3-6 m.

Exoťáčci Hokami opět zabodovali!


7. a 8. 5. se konala MVUK v Brně, kde se zúčastnily kočky Hokami manželů Hanákových. SPR. Jewel Silver, JW a malá Ayleen. V sobotu byli oba nominovaní do BIS, v neděli také a velkou třešničkou na dortu bylo čtvrté vítězství Ayleen v koťatech 6-10 měsíců. Děkuji Lence a Vláďovi za super reprezentaci!


V dubnu se konala MVUK v Hradci Králové, kde se úspěšně zúčastnila IC. Sue-Elen Hokami, JW Míši Kašparové (Lumínia,CZ), byla vítězná kočka kat.I BIS. Gratuluji, krémová princezno!


Začátkem března se konala MVUK v hotelu Pyramida v Praze.
Zde byla vyhodnocena soutěž kočka roku 2010.

V této soutěži naše chovatelská stanice obdržela 3. místo ze všech chov. stanic.

V kategorii perských a exotických koček jsme byli 2. nejlepší stanice.

V chovných jedincích obsadil 3. Místo náš GIC. Onyx Panda, PL. Onyxku, jsi naše chlouba!
    

Na této výstavě se také konala speciální soutěž exotických koček. V kategorii koťat vyhrála jednohlasně naše malá Agness Butterfly. Tato kočička vyhrála také v BIS v koťatech 3-6 měsíců.

Agnessko, jen tak dál pokračuj!!!

     


Výstavy v roce 2018
Výstavy v roce 2017
Výstavy v roce 2016

Výstavy v roce 2015

Výstavy v roce 2014

Výstavy v roce 2013

Výstavy v roce 2012

Výstavy v roce 2011

Zpět do rubriky VÝSTAVY

 

≈ MENU ≈